• angle protector
  • paper edge protector
  • edge protector
  • carton edge protector

Palet Altı Mukavva

Gelişen teknoloji ile birlikte ahşap palet sektörüne alternatif olarak üretilen karton palet bir çok ülkede kullanımı hızla artmaktadır.
Europalet ile kıyaslandığında daha çok ekonomik olan karton palet rekabetin her geçen gün zorlaştığı iş dünyasına verimlilik olanağı sunuyor.
Doğaya duyarlı ve çevreyi kirletmeyen yapısıyla insan sağlığına zararlı hiçbir madde içermiyor ortalama 6 kg olan ağırlığı brüt ve net kiloda daha fazla yük taşımayı sağlıyor.
Ekonomiye tekrar kazandırılan kağıtlardan imal edilmekle kalmıyor, aynı zamanda da geri kazanılarak %100 ham maddeye dönüşüyor.
Dört taraftan da tutulabilen yapısıyla kolayca yükleniyor.
İş yerlerinizi kirletmiyor, koku yapmıyor, taşıdığı, depoladığı ve dağıtıldığı ürünü de kokutmuyor.
İstenildiği zaman, istenildiği kadar, istenilen yere teslim edilebilmesi için stok maliyeti de olmuyor.
Tüm uluslararası taşıma kuralları ile uyum sağlamaktadır. Karmaşık lojistik formalitelerini ve maliyetli ısıl işlem gereksinimini ortadan kaldırır.
Uygulama esnasında yüksek iş güvenliği sağlar. Çivi sert ve sivrilmiş köşe veya kıymıklardan kaynaklanan iş kazalarına mahal vermez.
Çevre açısından da değerlendirildiğinde ahşap paletler için milyonlarca ağaç kesimi söz konusu; plastik paletler ise doğada çevre felaketi yaratıyor.
Bunların yerine aynı amaca hizmet eden daha hafif, çok daha az maliyetli ve de %100 geri dönüşümlü kağıt paletler Avrupa Birliği'ne üye ülkelerle yapılan ihracatlarda yasal zorunluluk haline getiriliyor.
 

 


kocaeli web tasarım